لطفاً شکیبا باشید.

کفپوش های PVC
این نوع کفپوش به دلیل تقاضای بالا ٬ اکثرا با طرح چوب مشابه پارکت تولید و به بازار عرضه می شود . بمنظور افزایش استحکام مکانیکی و دوام کفپوش های pvc معمولا لایه ای محافظ در دو نوع ساده و آجدار بر روی آن قرار می دهند . نوع آجدار این لایه دارای برجستگی های ریز در سطح دکوراتیو آن می باشد تا از سرخوردن و جابجایی اجسام بر روی کفپوش جلوگیری نماید .
ز دیگر طرح های کفپوش PVC می توان به انواع طرح برجسته ٬ طرح گرانیت و ... اشاره نمود.

 

ویژگی های کفپوش های پی وی سی :
1 – ضد آب و قابل شستشو بودن
2 – مقاومت در برابر حرارت و اسید
3 – دارای خواص آنتی استاتیک و قابل نصب بر روی تمامی سطوح صاف
4 – دارای کیفیت و طول عمر بالا
5 – دارای انواع هموژن تقویت شده بوسیله پلی یورتان با تکنولوژی منحصر بفرد.
6 – دارای انواع آنتی باکتریال مناسب جهت نصب در راهرو و راه پله بیمارستانها ٬ داروخانه ها ٬ بخش اورژانس بیمارستان و ...
توجه : از آنجا که ممکن است هنگام شستشو ٬ آب به سطح زیرین کفپوش و چسب آن نفوذ کند لازم است پس از شستشو با بخار شو سطح کفپوش کاملا خشک شود.

 

مشخصات فنی: کفپوش در ابعاد مستطیلی تقریباً در ابعاد ۱۵ سانتیمتر عرض و ۹۰ سانتیمتر طول در بازار موجود می‌باشد. کفپوش را برای نصب به کف می‌چسبانند. کفپوش‌ها دارای ضخامت ۲ و ۳ میلیمتر بوده و به دلیل تقاضای بالا، اکثراً با طرح چوب مشابه پارکت تولید و به بازار عرضه می‌شود.

 

کفپوش PVC ساده: در این نوع کفپوش که کاملاً شبیه به طرح‌های پارکت و چوب می‌باشد از یک لایه PVC منسجم و با قابلیت انعطاف پذیری، جهت بهتر قرارگرفتن در کنار یکدیگر و عدم جدا شدن از سطح کار و جلوگیری از باز شدن درز در بین تایل‌های کفپوش استفاده شده است و در لایه بعدی که لایه دکوراتیو کفپوش می‌باشد، یک لایه با ضخامت تقریباً ۱۲ میکرون قرار دارد که نمایی کاملاً شبیه پارکت و چوب را برای شما به ارمغان می‌آورد و در پایان برای دوام و مقاومت در مقابل فرسایش لایه‌ای محافظ بر روی آن کشیده شده که دوام کافی جهت استفاده در کف ساختمان را دارا می‌باشد.
تنها تفاوت کفپوش PVC عاجدار و ساده در قسمت لایه دکوراتیو آن می‌باشد که در کفپوش‌های عاجدار برجستگی‌های بسیار کوچکی بر روی سطح احساس می‌شود. کاربرد آن صرفاً جهت جلوگیری از سر خوردن و جابه‌جا شدن فرش بر روی آن می‌گردد. دوام و طول عمر بالا و در عین حال نگهداری ساده‌تر در مقایسه با بقیه انواع کفپوش‌ها از مزایای آن می‌باشد.

 

اصطلاحات بازار و نکات مهم خرید: کفپوش PVCدر دو نوع کفپوش PVC تایل و کفپوش PVC رول موجود می‌باشد.
در هنگام خرید باید به نوع کاربری و محل نصب کفپوش دقت کرد تا متناسب با نوع کاربری خرید را انجام داد. مثلاً برای محل‌هایی که امکان سر خوردن وجود دارد، باید از نوع عاجدار استفاده کنیم. به طور کلی توصیه می‌شود در آشپزخانه که آب‌ریزی زیاد است از کفپوش PVC و در سایر مکان‌ها از کفپوش پارکت یا لمینت استفاده شود.
شرایط حمل و نگهداری کارگاهی: به طور کلی این کفپوش‌ها باید از محل‌های داغ و دمای بالا دور نگه داشته شوند. همچنین در انبار کردن این محصول باید خطر آتش سوزی را در نظر گرفت و وسایل اطفاء حریق نظیر کپسول آتش نشانی در محل موجود باشد. از افتادن اجسام داغ و جرقه‌های ناشی از جوش کاری نیز بر روی آنها خودداری شود.

 

نحوه اجرای کلی:
کفپوش‌های PVC به دلیل ضخامت کم (حدود ۳ میلیمتر) و خاصیت ارتجاعی آن جهت نصب، به زیرسازی اولیه (صاف نمودن کف) نیاز خواهد داشت (در صورتی که زیرسازی به درستی انجام نشود تمامی پستی و بلندی‌های کف از پشت کفپوش احساس می‌شوند) پس از زیرسازی، کفپوش PVC توسط چسب بر روی زمین قرار خواهد گرفت. لازم به ذکر است که به دلیل خاصیت ارتجاعی کفپوش‌های PVC نیازی به استفاده از فوم‌های سایلنت در زیر آن نخواهد بود. معمولاً جهت افزایش زیبایی و جلوه انواع کفپوش PVC و همچنین پارکت لمینت در کنار دیوارها، از قرنیز مناسب استفاده می‌شود.
کفپوش PVC بر روی هر سطح مسطح مانند موزاییک، سرامیک، سنگ و یا سیمان صاف و بدون موج قابل اجرا می‌باشد. برای نصب کفپوش PVC چوبی بروی کف ابتدا زیرسازی باید انجام شود بدین صورت که اگر بر روی کف سرامیک یا سنگ قرار است نصب شود، باید سرامیک‌هایی که آسیب دیده‌اند ترمیم شوند تا هر گونه پستی و بلندی از بین برود. در غیر این صورت به دلیل ضخامت بسیار کم کفپوش PVC مورد نظر تمامی پستی و بلندی‌های کف از پشت کفپوش احساس خواهند شد. کفپوش PVC با چسب به کف چسبانده می‌شود و امکان جابجایی ندارد. همچنین بهتر است با توجه به ضریب انبساط بالای PVC دمای اتاق در هنگام نصب بین ۱۵ تا ۲۰ درجه سانتی‌گراد باشد. بدین منظور بهتر است کفپوش را حداقل ۲۴ ساعت در اتاق قرارداد تا با اتاق هم دما شود.
جهت انتخاب انواع کفپوش به قسمت گالری merasdecoration.ir مراجعه فرمایید.