لطفاً شکیبا باشید.

تاریخچه کاغذدیواری

مراس دکور

 

در حدود 4000 سال قبل از میلاد مسیح، اولین کاغذدیواری بشر تولید شد.

در واقع کاغذ دیواری در چین باستان تولید شده به دو دلیل اول اینکه چینی ها کاغذ را تولید کردند و دوم آنها بودند که 200 سال قبل از میلاد مسیح کاغذ را روی دیوار چسباندند.

در سال 105 بعد از میلاد مسیح تی سان لون فرآورده ای کاغذ را از تکه های مسنوجات تولید کرد، به عنوان مثال از لباس های کهنه. این محصول تولید شد و به عنوان کاغذدیواری شناخته شده ی امروزی محسوب می شود.

 

با ورود روش های تهیه کاغذ در کشورهای اروپایی و گسترش آن در سایر کشورها و همچنین افزایش تقاضای کاغذ دیواری در کنار ظهور تکنیک های جدید تولید کاغذ ٬ به سرعت بسیاری از شرکتها در این عرصه وارد شدند که شاهد محصولات بسیار متنوع آنها بصورت ساده و نقش برجسته و قابل شستشو در بازار می باشیم ( از کشورهای پیشرو در صنعت چاپ و تولید کاغذ دیواری می توان به انگلستان اشاره نمود.)

 

علاوه بر این به جهت نمای بسیار زیبا  بین کاغذ دیواری و محیط ٬ امروزه بکار گیری این محصولات توسط طراحان دکوراسیون داخلی (مراس) به امری عادی و معمول تبدیل شده است.

 

بطوری که کمتر طرحی را میتوان یافت که در آن از کاغذ های دیواری استفاده نشده باشد. در اوایل قرن هشتم، چند اسیر چینی که مهارت ساخت کاغذ را داشتند، زیر دست عرب ها کار می کردند، کسانی که توانستند علم ساخت کاغذ را در سرتاسر خاورمیانه منتشر کنند. در قرن دهم، عرب عا بافت های کتانی را برپی چوب و بامبو جایگزین کردند و ورقه های نازک و ظریفی از کاغذ تولید کردند.

 

البته در حال حاضر کاغذ دارای سطح کیفی بسیار بالاتری نسبت به اویل تولید می باشد. طی قرن دوازدهم فن تولید کاغذ در سرتاسر اروپا رواج یافت. جبین بودیچون 50 رول از کاغذ را با به تصویر کشیدن چند فرشته بروی یک پس زمینه آبی برای لویی یازدهم ازفرانسه در سال 1481 نقاشی کرد.

پادشاه , 

کاغذ دیواری قابل جابجایی سفارش داد زیرا او نیاز به تغییر مداوم از مقصدی با مقصد دیگر را پیشبینی می کرد پس از این بود که دیگر ثروتمندان اروپایی سفارش کاغذ دیواری منقوش را به هنرمندان دادند،

اما به سختی می توان گفت که کاغذ دیواری واقعی قبل از اختراع دستگاه چاپ به وجود آمده باشد. اولین قطعه کاغذ دیواری اروپایی که هنوز هم موجود میباشد بروی عمارت کالج مسیحی در کمبریج انگلستان است که قدمت آن به سال 1509 باز می گردد.

 

MerasDecor@

www.MerasDecoration.ir