لطفاً شکیبا باشید.

لمینت، پارکت و کفپوش

مراس دکور

 

تفاوتهای بین کفپوش و لمینت چیست؟

*جنس کفپوش از پی وی سی (PVC) است ، جنس لمینت از چوب (HDF).

*کفپوشها در دو نوع تایل و رولی در بازار موجود هستند ، لمینت ها فقط تایلی هستند.

*ضخامت کفپوشها معمولا 2 یا 3 میلیمتر است ، ضخامت لمینت ها 12،11،10،8،7 میل است.

*کفپوش برای نصب بایستی به کف چسبانده شود ، لمینت به کف چسبانده نمی شود.

*کفپوش قابل شستشو می باشد ، لمینت قابل شستشو نیست.

*در صورتی که کفپوشها را از کف جدا کنیم جای چسب و زیر سازی آن بروی کف زیرین باقی می ماند و کفپوشهای جدا شده دیگر کاربردی نخواهند داشت ، در صورتی که لمینت ها را می توان تا چند مرتبه جدا سازی و در محل دیگری نصب کرد و پس از جداسازی کف زیرین به هیچ عنوان آسیب نمی بیند.

*کفپوشهاي پلاستيکي در برابر آب کاملا مقاوم هستند و اين مهمترين مزيت آنها در مقايسه با کفپوشهاي چوبي است ، اما درمقابل لمينتها مزيتهاي بسيار زيادي دارند ...

براي مثال هر زمان که شما بخواهيد تغييرمکان بدهيد و کفپوشهاي يکي از اتاقها يا کل کفپوشهاي خانهتان را به خانه جديد منتقل کنيد، کفپوشهاي پلاستيکي به درد شما نميخورند چرا که بعد از هر بار نصب بايد آنها را کاملا از سطح جدا کرده و پس از جداسازي ديگر قابل استفاده مجدد نيستند.

 

 

چرا لمینت؟

اولین مزیتی که از لمینت به نظر میرسد زیبایی و کیفت بالای چوب است، همچنین پارکت عایق مناسبی برای ساختمان هایی است که در مکان های سردسیر قرار دارند.

خیلی ها علاقه دارند از لمینت به عنوان پوشش کف استفاده کنند اما بخاطر هزینه زیاد آن منصرف میشوند و از دیگر پوشش ها استفاده می کنند که هزینه کمتری برایشان داشته باشد در حالتی که استفاده از پارکت خیلی هزینه بر نیست و به آن حدی که در نظر عموم گران قیمت به نظر میرسد نیست! لمینت ماهیت بادوامی دارد و نسبت به سایر پوشش ها عمر طولانی تری دارد.

همچنین این محصول دارای تنوع زیادی از نظر طرح و رنگ بندی است و میتوانید آن را با سایر اجزای منزل مانند مبلمان هماهنگ کنید.

 

استفاده از لمینت علاوه بر زیبایی و دیگر فوایدش یک امتیاز ساختمان به حساب می آید و بر ارزش ملک می افزاید.

انتخاب لمینت به عنوان پوشش کف بسیار مناسب تر از فرش است مخصوصا اگر دارای حیوان خانگی باشید یا دارای کودکان کوچک داشته باشید چرا که رسیدگی به فرش و تمیز نگه داشتن آن بسیار دشوار است.

 

تفاوت لمینت و پارکت

در این است که پارکت تهیه شده از چوب طبیعی و لمینت تولید شده از فراورده های چوب می باشد. لمینت ها معمولا با دو استاندارد کلی از نظر تولید مغزی میباشد

استاندارد(mdf و hdf 1)

ام دی اف ( MDF )

 

: Medium Density Fiberboard

تخته فیبر با چگالی معمولی MDF نوعی تخته فیبر است که چگالی آن بین 800-650 کیلوگرم بر متر مکعب می باشد.

کاربرد ان در تولید لمینت ,ورق های تولید کابینت و درب های مسکونی و تجاری می باشد

2)اچ دی اف (HDF)

 

:High Density Fiberboard

تخته فیبر با چگالی زیاد در واقع با بیشتر کردن میزان فیبر ،چسب و فشار در حین تولید ورق های سنگین تری با چگالی بالای 800 کیلوگرم بر متر مکعب تولید می شود.افزایش چگالی فیبر علاوه بر افزایش اسحکام قابلیت های ماشین کاری و سطح سازی (رنگ و روکش) را افزایش خواهد داد.

موارد استفاده ار فیبرهای سنگین عبارتند از:

روکش های درب ،کف پوش ها،پله ها ،قفسه های صنعتی،میز کار و...

 

MerasDecor@

www.MerasDecoration.ir